TeaLab

Zachytená dažďová voda prechádza cez sedimentačný filter, filtrovaná voda sa používa na varenie čaju pomocou solárnej pece, zvyšná voda sa používa na zalievanie byliniek, celá solárna pec je vyrobená z už použitého materiálu a celá stojí len na jednom štvorcovom metri. Manifest čajového laboratória je tak inšpiratívnym príkladom nízkotechnickej sebestačnosti na ploche len jedného štvorcového metra.

Eduard Herrmann

Dizajnérske duo navrhuje vešiaky, lampy, police, stoličky, stoličky. V Štrasburgu si môžete sadnúť na ich lavičku inšpirovanú komunitou, v Uherskom Hradišti sa ľudia orientujú pomocou systému informačných tabúľ, máp a smerovníkov, ktoré navrhli. Získali množstvo prestížnych ocenení, ako napríklad Red Dot Award, Designblok Diploma Selectin, Czech Grand Design, Elle Decoration Internationa Award a ďalšie. Najčastejšie diskutovanými témami v ich oblasti sú už niekoľko rokov ekológia, udržateľnosť a etika výroby. uvádzajú.

Matěj Coufal. Projekt Tea Lab spája niekoľko tém: využívanie slnečnej energie, využívanie dažďovej vody a opätovné využívanie materiálov. Solárna pec funguje tak, že sústreďuje slnečnú energiu do jediného bodu - ohniska paraboly. Záleží teda len na tom, ako a či bude svietiť slnko, slnečná energia zabezpečí dostatočnú teplotu na to, aby voda prešla bodom varu. Okrem toho, na domáce použitie sa solárne pece dajú veľmi ľahko postaviť pomocou vlastného náradia.Jednoduchý sedimentačný filter na dažďovú vodu pozostáva z kameňov, štrku a aktívneho uhlia, ktoré zabezpečia konečnú filtráciu vody od rôznych škodlivín, ktoré sa vo vode môžu nachádzať. A nakoniec samotná konštrukcia pre solárnu pec, tá sa vyrába z použitého alebo zvyškového materiálu a nájdeného dreva.