Moje nákupné zoznamy 0 Košík
HORNBACH Bratislava - Ružinov Otváracia doba
Galvaniho 9
821 04 Bratislava - Ružinov

servis-bratislavaruzinov@hornbach.com
+421 248 709 - 000
po - pi: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
17. 11. 2024 zatvorené
Túto informáciu ste si vytlačili dňa 5. 11. 2024 o 0:51. Upozorňujeme, že ceny na svetových trhoch a krátkodobé reakcie môžu ceny kedykoľvek zmeniť a tak sa môžu líšiť od cien vo Vašom výtlačku. Ďakujeme za pochopenie.

Umelé kvety sú v móde. Dnes už umelé kvety vyzerajú ako živé, starostlivosť o nich nie je náročná a rýchlo zútulnia váš domov alebo kanceláriu. Najmä v zákutiach, kde živé izbové rastliny nemajú šancu, sú umelé kvety ideálnou alternatívou. A to najlepšie na tom je, že keď ste na dovolenke, nemusí sa o vaše rastliny nikto starať.

Nápady na dekorácie z umelých kvetov

Ponuka umelých kvetov je široká. Obľúbené sú napríklad orchidey, sukulenty, bambus, monstery, rôzne trávy, umelé kvety v kvetináči a umelé rezané kvety.

Umelé rastliny vyrobené z vysoko kvalitných plastov ponúkajú "efekt reálneho dotyku", čo znamená, že nielen vyzerajú ako skutočné rastliny, ale aj pôsobia veľmi reálne. Pri nákupe venujte pozornosť materiálu a kvalite spracovania, aby ste sa z rastliny mohli tešiť dlhú dobu.

Umelé kvety sú takmer na nerozoznanie od skutočných rastlín a nie je potrebné ich celoročne zalievať, strihať ani hnojiť. To však nie sú jediné výhody.

1. Žiadne choroby, žiadni škodcovia
Umelé kvety nepotrebujú vodu - nedochádza teda k preliatiu, ktoré podporuje choroby a plesne. Na umelých rastlinách nenájdete ani nevábne žlté listy. Zatiaľ čo živé rastliny sa často stretávajú s hmyzom a škodcami, u umelých rastlín to nie je problém. Škodcovia o nich jednoducho nemajú záujem.

2. Do tieňa alebo k oknu?
Vašej umelej rastline je jedno, kam ju umiestnite. Tam, kde živé rastliny ocenia svetlo, určitú teplotu v miestnosti alebo malý prievan, sú umelé kvety úplne nenáročné. Preto sú tiež ideálne ako dekorácia na stôl, pre „ozelenenie“ miestností bez denného svetla a pre vdýchnutie života aj do tých najponurejších kútov.

3. Trvanlivosť
Zatiaľ čo živé izbové rastliny po niekoľkých dňoch vädnú alebo rastliny čas od času odumierajú, z umelých kvetov sa môžete tešiť mnoho rokov. Jesennú dekoráciu na stôl z umelých kvetov tak môžete použiť aj ďalšiu sezónu.

Umelé rastliny majú samozrejme aj niekoľko nevýhod. Nevoňajú ako skutočné rastliny a nečistia vzduch. Skutočné rastliny premieňajú oxid uhličitý na kyslík a majú pozitívny vplyv na vnútornú klímu.
Okrem toho sú umelé kvety z veľkej časti vyrobené z plastu, ktorý sám o sebe nie je práve šetrný k životnému prostrediu. Môžete ich však používať dlhú dobu.

Najlepšie je umelé kvety používať v kombinácii so skutočnými kvetmi a rastlinami. Pokiaľ sa obávate, že na pestovanie tých živých nemáte talent, skúste to najskôr s nenáročnými izbovými rastlinami.

Nápady na dekorácie z umelých kvetov

Pri tvorbe dekorácií platí všeobecné pravidlo: menej je viac. Pri dekoráciách a aranžmánoch z umelých kvetov stavte na jednoduchosť. Po miestnosti rozmiestnite skôr jednotlivé rastliny, ktoré sa tak môžu ukázať v celej svojej kráse.

Umelými kvetmi môžete vyzdobiť svoj domov podľa svojich predstáv. Na jar upútajú pozornosť svieže tulipány, zatiaľ čo na jeseň sú dobrou voľbou napríklad georgíny.

Na stole skvele vyzerajú ozdobené misy, ktoré evokujú momentálne ročné obdobie. Z umelých kvetov sa najčastejšie vyrábajú vence na dvere alebo na zavesenie napríklad do okien. Každoročným hitom sú adventné vence, ktoré zdobia nejeden vianočný stôl. V období dušičiek sú umelé kvety obzvlášť obľúbenou dekoráciou, pretože všeličo vydržia a vyzerajú pekne.

Mimochodom, umelé kvety v kvetináčoch vyzerajú prirodzenejšie, pokiaľ do kvetináča pridáte trochu zeminy. Našli ste umelé kvety podľa svojich predstáv a teraz potrebujete správnu vázu alebo kvetináč? Pri výbere myslite na to, aby nádoba optimálne zdôraznila farbu a tvar kvetov.

Nápady na dekorácie z umelých kvetov

Umelé rastliny sú síce krásne, ale keď sa na ne práši, strácajú svoje kúzlo. Preto je nutné ich sem tam trochu očistiť, aby vyzerali sviežo a skutočne.
Najlepšie je umelé rastliny utrieť jemným čistiacim prostriedkom a dobre ich osušiť. Ak ich chcete dôkladne vyčistiť, môžete ich tiež opláchnuť v umývadle teplou mydlovou vodou. Potom ich vytrepte a zvyšky vody utrite mäkkou handričkou. Pri sušení ich nechajte vo vzpriamenej polohe, aby sa nepokrčili. Väčšie rastliny môžete opatrne opláchnuť v sprche vlažnou vodou a potom ich nechať dôkladne uschnúť.

Na väčšie rastliny si môžete vziať vysávač – avšak s dostatočným odstupom; v prípade potreby ho používajte iba na najnižší stupeň.
Pri obzvlášť citlivých materiáloch, ako sú hodvábne kvety, je najlepšie používať kefu veľmi opatrne. Existujú aj špeciálne čistiace prostriedky pre chúlostivé umelé rastliny, ktoré by voda alebo utieranie handričkou mohlo ľahko poškodiť.

Pokiaľ túžite vyzdobiť si exteriér umelými rastlinami, potom sa pri výbere sústreďte na to, aby bol umelý kvet určený do vonkajších podmienok.

Umelé kvety sú totiž v zásade určené na použitie v interiéri. Spoje, spony alebo lepidlá medzi jednotlivými komponentmi nie sú navrhnuté tak, aby odolávali vetru, poveternostným a teplotným vplyvom. Ak je naozaj nutné vystaviť interiérový umelý kvet vonku, dajte ho tam, kde sú poveternostné vplyvy čo najmenšie.

Kde sú tie časy, kedy bol umelý vianočný stromček na prvý pohľad rozoznateľný od toho živého. Postupom času sa ale materiál a prirodzený vzhľad umelých vianočných stromčekov tak zdokonalil, že dnes sú kvalitné umelé stromčeky od pravých jedličiek len ťažko rozoznateľné. A to aj z malej vzdialenosti.

Nápady na dekorácie z umelých kvetov

  • Najskôr sa rozhodnite, kde chcete umelý stromček mať a aký veľký chcete, aby bol – vrátane stojana na vianočný stromček, ktorý je obvykle súčasťou veľkosti.
  • Uistite sa, že medzi vrcholom umelého vianočného stromčeka a stropom je určitý priestor, aspoň 15 – 20 cm, aby váš stromček nepôsobil namačkane.
  • Pokiaľ plánujete dať na špičku vianočného stromčeka ozdobu, tak s jej veľkosťou a miestom pri strope tiež počítajte.
  • Chcete, aby váš umelý vianočný stromček vyzeral čo najprirodzenejšie? Venujte pozornosť počtu vetiev a vetvičiek (nazývaných aj špičky), tu sú často veľké rozdiely. Čím viac špičiek váš umelý vianočný stromček má, tým plnšie bude vyzerať. Neexistuje žiadne pravidlo, koľko špičiek by mal stromček mať. Záleží aj na druhu stromčeka, napríklad jedľa Nordmann alebo borovice.
  • Aby váš umelý stromček vyzeral čo najreálnejšie, pozrite sa na farbu umelého vianočného stromčeka a tvar ihličia. Existujú už stromčeky, ktoré majú nedokonalosti, napríklad krivé vetvy, rovnako ako v prírode.

Umelé vianočné stromčeky sú k dispozícii aj s integrovaným osvetlením. Stromček tak môžete postaviť behom chvíľky a podľa svojho vkusu potrebujete len pár vianočných ozdôb. K dispozícii sú aj umelé vianočné stromčeky so snehom a už ozdobené stromčeky.
Pri umelých vianočných stromčekoch hrá samozrejme dôležitú úlohu aj bezpečnosť. Dbajte na to, aby ste umelý vianočný stromček umiestnili v dostatočnej vzdialenosti od kúrenia, krbov alebo otvoreného ohňa. Umelé vianočné stromčeky sú dostupné aj v nehorľavom prevedení.

hore