CSR mapa stojí na dvoch pilieroch. Po prvé obsahuje relevantné dáta o výrobkoch zo sortimententu HORNBACHu, a ďalej všetky dáta o auditoch u dodávateľov. Každému mimoevropskému dodávateľovi sú priradené indexy korupcie, index životného prostredia (v spojení s legislatívou danej krajiny) a v neposlednom rade sociálny index. Na základe týchto dát sa zostavia možné rizikové faktory a hodnotní sa samotný výrobok.

CSR mapa je mimo iného prepojená aj so systémom hlásenia, ktorý spracováva informácie o živelných pohromách. V prípade, že k nejakej katastrofe dôjde, objaví sa takáto informácia u samotného produktu, ktorý sa v zasiahnutej oblasti vyrába.

Základnou požiadavkou HORNBACHU je bezpečnosť.
Všetky miesta, kde sa vyrábajú produkty pre HORNBACH, musia byť pre zamestnancov bezpečné. HORNBACH uznáva medzinárodné štandardy danej ILO (International Labour Organization).
Z tohto dôvodu si dal HORNBACH za cieľ zaviazať celý dodávateľský reťazec, od dodávateľov prvotných surovín po konečného spracovateľa a dodržiavanie tohto záväzku preverovať náhodnými auditami na mieste výroby.

  • Nezamestnávať osoby, ktoré podľa lokálnych zákonov nie je možné zamestnávať. Všeobecne osoby mladšie ako 15 rokov.
  • Prevádzkovatelia výrobných miest neakceptujú nútenú alebo nedobrovoľnú prácu.
  • Dodržiavať platné lokálne zákony na ochranu životného prostredia
  • Ponúkané ubytovacie zariadenia pre zamestnancov sú mimo výrobné a skladovacie priestory.
  • Núdzové a únikové východy vo výrobe a v ďalších priestoroch napr. ubytovacích zariadeniach pre zamestnancov sú voľne prístupné pre všetkých zamestnancov za všetkých okolností.
  • Vedenie daného výrobného miesta sa snaží zlepšovať minimálne štandardy prevádzky a zabrániť prípadným ťažkostiam.
  • Vedenie daného výrobného miesta zaručuje, že požiadavky na tieto štandardy sú rovnaké aj u všetkých ostatných dodávateľov v dodávateľskom reťazci.